ART / Etchings etc / Color etchings 13038386
nr 1303 8386
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signed, numrerade HC XIII/XV. Sheet: 52x60 cm,
COLOR ETCHINGS, "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerad, numrerade HC XIII/XV. Bladets mått: 52x60 cm
3000
SEK 2000
Monday January 27 2020
at 19:58:01
27/1 18:52:57
27/1 18:53:49
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander